Nabídka

Přejít na Facebook.com

TOPlist

  Historie firmy


Závod Isolit byl založen 11.září 1921 jako lisovna bakelitu pro firmu TELEGRAFIA, vyrábějící telefonní přístroje. Závod byl vystavěn v Kolonii, dnešní dům č.p. 207. V roce 1923 byl Isolit přemístěn do prostor dnešního závodu kde sídlila společnost TELEGRAFIA. Kolem roku 1930 pracovalo v závodě 70 pracovníků a vyrábělo se stavební kování, telefonní kryty, galanterie, termoláhve a další výrobky z bakelitu. Stroje byly poháněny tlakovou vodou a formy se vytápěly plynovými hořáky, později parou.

Během druhé světové války závod značně technicky vyspěl a vyráběl přesné dílce pro Ostmarwerke Kbely, termoláhve a další výrobky.

Po roce 1945 byl závod začleněn do firmy Kablo Bratislava. V roce 1949 byla provedena reorganizace průmyslu a závod byl v roce 1950 přičleněn k n. p. MEZ Postřelmov. V této době měl Isolit pověst jednoho z nejlepších výrobců výlisků z bakelitu ve střední Evropě.

V roce 1952 se n. p. MEZ Postřelmov rozdělil, a Isolit byl přičleněn k n. p. OEZ Letohrad. V roce 1958 došlo k další reorganizaci a Isolit byl zařazen jako samostatný závod n. p. MEZ Postřelmov. Od roku 1967 byl Isolit opět začleněn do n. p. OEZ Letohrad.

V letech 1968 až 1970 byla z důvodu rozšíření výroby vystavěna nová lisovna plastů o ploše 1 100 m2.

V roce 1945 byla založena malá nástrojárna pro výrobu forem, ta však svou velikostí nestačila a proto byla v roce 1958 pronajata a v roce 1962 zakoupena od p. Černohouse budova pro nástrojárnu. V roce 1966 byla nástrojárna přemístěna do prostor firmy ZEZ v Jablonném. V průběhu privatizace byly na budovy bývalého ZEZu uplatněny restituční nároky, proto byla v roce 1995 dokončena výstavba nové nástrojárny v prostorách dnešní firmy.

V roce 1991 se Isolit oddělil od s. p. OEZ Letohrad a vznikla samostatná firma ISOLIT s. p. Jablonné nad Orlicí. V tomto roce byl vyroben i první fritovací hrnec a založena divize kuchyňských přístrojů. V roce 1993 byla firma privatizována formou veřejné soutěže a založena dnešní Isolit-Bravo spol. s r. o..  Reference

.:: Zobrazit vše ::.

  Veřejný dluh
www.verejnydluh.cz


© Isolit-Bravo, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Servis | Mapa webu | Napište nám | Design by Roman Antušek